Autor:Boże Narodzenie 2014
Data:2014-12-22 17:33:00

Treść:

Niech Narodzona Dziecina otwiera ludzkie serca: na wiarę, która dodaje sił, na nadzieję, która rozjaśnia mroki,na miłość, która wszystko umacnia.

Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas i ożywi nasze życie.

Wspólnych chwil spędzonych przy świątecznym stole bez pośpiechu, trosk i zmartwień, w jedności i zgodzie, z kolędą na ustach dla wszystkich odwiedzających stronę  Radunina

życzy rzecznik strony. 

 

Życzę wspaniałej wieczerzy wigilijnej, a potem Pasterki.

Autor:BB
Data:2014-01-07 07:55:00

Treść:

U nas też był kolorowy orszak, ale bez wielbłąda. Królowie musieli zadowolić się kołowymi platformami. Byli widoczni z daleka. Wśród nich był też król czarnoskóry w alabastrowym płaszczu. Pozostałym królom też niczego nie brakowało!


Jeśli chodzi o osła to w moim kościele jest żywa szopka z prawdziwymi zwierzętami. Zrobił się tam już mały chlewik z zapachami znanymi z radulańskich gospodarstw.

 

Autor:Stanisław Wierzbicki
Data:2014-01-06 17:39:00

Treść:Postanowiłem reprezentować dziś Radunin w Warszawie w pochodzie orszaków z okazji Święta Trzech Króli. Zająłem dobre fotograficzne miejsce pół godziny przed rozpoczęciem uroczystości a rezultaty przedstawiam na fotografiach poniżej.

 

Pochód rozpoczęła Maryja na osiołku, z Józefem.

Za nimi kroczył arcybiskup K. Nycz.

Korocą zaprzężoną w 4 konie jechał król europejski.

Król europejski w karocy.

Czerwony orszak króla europejskiego.

Czerwony orszak króla europejskiego.

Pojazdem dwukołowym jechał król azjatycki.

Zielony orszak króla azjatyckiego.

Zielony orszak króla azjatyckiego.

Za orszakami szły poczty sztandarowe.

A tu chwila przerwy, smok musi zawiązać buty.

Największa atrakcja pochodu, król afrykański na wielbłądzie.

Za nim szedł drugi wielbłąd z darami.

Niebieski orszak króla afrykańskiego.

Za orszakami królewskimi ruszyliśmy i my...

... pieszo albo konno.

Dla uczestników pochodu rozdawane były papierowe korony i śpiewniki z kolędami.

Na trasie pochodu były rozstawione sceny z przestawieniami jasełkowymi. Tu widzimy Pałac Heroda.

Kolejna scena i barany w centrum Warszawy!

Na koniec koncert pastorałek i kolęd.

 
Wczoraj:212
Dziś:1872