Temat: Mikoła i Święta Bożego Narodzenia
Autor:Miki
Data:2009-12-12 10:51:32

Treść: 19 grudnia jest już Mikoła i wszystkim tym, którzy mają na imię Mikołaj życzę wszystkiego najlepszego i tego, aby ich nie mylono z zachodnim Santa Clausem, a prawdziwym św. Mikołajem, który rozdawał podarunki biednym. Było dużo mądrych ludzi o tym imieniu, na pewno domyślacie się o kim chciałem napisać. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i nowy rok. Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego: dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności. Życzę dosłownie wszystkim, tym którzy obchodzą święta za niedługo i -dwa tygodnie później-!!!

 

Autor:Hiacynta
Data:2009-12-14 16:59:12

Treść:Oczywiście,że jest i było dużo znanych osób o tym imieniu. Nie wiem jednak jakiego znanego Mikołaja nam sugerowałeś. Może Mikołaja Reja z Nagłowic, M. Kopernika, a może Mikołaja Sęp Sarzyńskiego, który napisał wiersz " O nietrwałej miłości rzeczy świata tego...". W każdym razie najbardziej znany to ten w czerwonym płaszczu...Pozdrawiam i życzę otrzymania wielu prezentów. Trudno spotkać go na drodze poza wsią, bo tam pogubiłby swoje worki z prezentami. No chyba, że jest mróz to wtedy jakoś przejdzie.

 

To jest chyba ten najpopularniejszy Twój imiennik

Autor:Stanisław Wierzbicki
Data:2009-12-12 19:24:17

Treść:Z okazji imienin życzymy Mikiemu wszystkiego najlepszego. Prawosławnym mieszkańcom Radunina życzę dużo prezentów na Mikołajki. Niestety, nie mam żadnego zdjęcia z Radunina z Mikołajem idącym pozagrodziu z workiem prezentów ;-(.

 

 
Wczoraj:84
Dziś:37